Filipíny – ostrov Cebu

  • Destinace: Filipíny

Filipíny mají přes 7000 ostrovů a patří mezi nejkrásnější oblasti světa. Hlavním městem je Manila. My jsme si kupovali letenku přímo do dalšího velkého města Cebu City. Hlavním důvodem proč jet právě na Filipíny jsou její obyvatelé – filipínci. Všichni se pořád usmívají, jsou pohostinní a nápomocní. Zaručeně Vás nabijí pozitivní energií 🙂 Cestovat zde můžete místními autobusy, lodí, taxíky či přeletět z ostrova na ostrov. Záleží jaký komfort potřebujete. Každý si tady najdete to své, dobrodružství, potápění, krásné pláže, dechberoucí vodopády, džungli, odpočinek, krásné bary a restaurace. Běžně se na stejné místo dvakrát nevracíme, ale místní lidé a nádherná příroda nás tak okouzlili, že jsme se sem vydali již po druhé. A už teď víme, že tady nejsme naposled. Navíc jsme se před třemi lety stali kmotrou a kmotrem malého JB s jehož maminkou jsme se spřátelili na ostrově Malapascua. Ale o tom více v článku, který připravujeme.

      

TIP 1

Šnorchlování s Velrybím žralokem

Pokud chcete mít zaručeno, že uvidíte velrybího žraloka ( Whale Shark), tak jeďte do městečka Oslob. Kousek od tohoto místa každý den probíhá krmení těchto ohromných podmořských zvířat. Vstupné je 1000 pesos.

TIP 2

Kawasan falls

Na Kawasan falls je dokonale azurová voda. Vodopád je vysoký 40 m. Na místě si můžete půjčit vor, který Vás zaveze přímo pod vododopád, kde dostanete pořádnou masáž zad. Vstupné na vodopád je 50 pesos. Doporučuji si vzít si sebou jídlo a užít si pohodový den u nádherného vodopádu.

TIP 3

Canoyning na Kawasan falls

Chcete zažít na dovolené trochu adrenalinu a zaskákat si z vodopádu? Celodenní výlet na canyoning zahrnuje skákání z vodopádu, brodění se řekou, sjíždějí vodopádu, plávání ve vodopádu a spoustu legrace. Můžete si skočit až z 25 m. Vše pod dohledem průvodce. Výlet je možné rezervovat např. v Moal Boal nebo přímo u Kawasan falls. Cena se pohybuje od 600 pesos – 2700 pesos. Naše cena byla  1100 pesos včetně oběda a s dopravou z Moal Boal a zpět.

TIP 4

Aguinid falls

Výšlap na Aquiny vodopády má 5. Levelů. Cesta  tam i zpět trvá asi hodinu, záleží na Vás jak dlouho se budete koupat nebo užívat tu nádheru. Trošku náročnější je level 2, ale zvládne ho každý. Celou cestu jdete po vodopádech a místní průvodci Vám pomáhají.  Vstupné 40 pesos + dobrovolná odměna průvodci.

TIP 5

Tumalog falls

Tento vodopád je blízko místa, kde se budete šnorchlovat se žraloky. Pokud jste si půjčili motorku, tak to můžete spojit v jeden výlet. Vstupné je 20 pesos a dalších 20 za parkování motorky. K vodopádu musíte kousek dojít pěšky, ale je to chvilka. Určitě stojí za to vidět! 

TIP 6

Dao falls

Po zaplacení vstupného, které je 40 pesos Vás čeká ještě procházka přírodou přímo k vodopádu. Cesta k vodopádu trvá asi 20 minut, záleží na Vás, jak rychle jdete. Po cestě narazíte na krásný dřevěný most a výhled na džungli. V tomto vodopádu se můžete vykoupat, udělat krásné fotky a relaxovat na lavičce. Na konci Vás čeká dobrovolná odměna průvodci. 

TIP 7

Moal Boal

Toto místo Vám nabízí krásné bary, restaurace, potápění nebo šnorchlování se sardinkami. V okolí můžete podniknout výlety na vodopády nebo si jen užívat krásný západ slunce. V barech najdete lidi různých věkových kategorií. A po náročném večeru si můžete jít odpočinout na známou White Beach, která je 5, 5 km z centra Moal Boal.

TIP 8

Ostrov Malapascua

Každý, kdo je na Filipínách by neměl  vynechat ostrov Malapascua. Tolik upřímných úsměvů od místních lidí na jednom místě nikde ve světě nenajdete. Ostrov Malapascua Vám nabízí skvělé potápění se žraloky, krásné restaurace, západy slunce a bílé pláže.

Nejlepší vzpomínky z tohoto místa

Šnorchlování s Velrybím žralokem
Nezapomenutelný zážitek.
Canoyning
Vystoupení z komfortní zóny a skok z 25 m.
Vánoce na Filipínách
První Vánoce mimo domov. Naštěstí jsme je trávili s filipínskou rodinou, takže byly krásné. 
Sardinky v Moal Boal
V jednu chvíli je kolem Vás tisíc sardinek, které tvoří různé formace. Nádhera.
Přirozené úsměvy
Nádherná povaha filipínců a jejich krásné úsměvy. To se jen tak ve světě nevidí.

Námi ověřené ubytování

Translate »