Bali – Ubud

  • Destinace: Indonésie

Bali je vhodná destinace jak pro nováčky v cestování, tak pro zkušené cestovatele. Většina obyvatel Bali vyznává Hinduismus a podle toho ostrov i vypadá. Na každém rohu narazíte na hinduistické chrámy, dary bohům a vonné tyčinky. Obyvatelé Bali na Vás jednoduše přenesou svoji duchovní energii, takže pokud se chcete cítit opravdu jako znovuzrození, Ubud je to správné místo. V centru Yoga Barn si můžete vyzkoušet různé druhy yogy, meditace, velmi zdravé jídlo a pití. Je to místo, kde se scházejí jogíni pro inspiraci a relaxaci. Ubud je také kulturním centrem hudby, tance a umění. Narazíte zde na velké množství galerií, ruční práce, malířství, sochařství. Až budete vyrelaxovaní a plní inspirace, tak si můžete zajít na kurzy vaření místních specialit. Určitě nevynechejte návštěvu postvátného Monkey Forestu a zajděte si na masáž. Asi Vás nepřekvapí když řeknu, že na tomto místě si umím představit žít.

 

TIP 1
Město Ubud

Potřebujete načerpat pozitivní energii, relaxovat a užít si zdravé jídlo? Navštivte město Ubud. Zajděte si na yogu, meditaci, rýžové terasy nebo vodopády. Pokud máte rádi umění, tak je Ubud správné místo pro získání nové inspirace. 

TIP 2
Sopka Batur

Nezapomenutelným zážitkem pro Vás určitě bude noční výšlap na sopku Batur 1717 m. Ve 3 hodiny ráno začnete šlapat na vrchol, kde Vám bude odměnou krásný východ slunce a procházka okolo kráteru.

TIP 3
Monkey forest

Chcete si udělat selfie s opicema? V Monkey Forestu budete mít spousty příležitostí. Je tam totiž přes 600 opic včetně mláďat. Jen si dávejte pozor na své osobní věci (sluneční brýle, mobily, jídlo). Opice jsou rychlé a pořádné zlodějky. 

TIP 4
Rýžové terasy Tegalalang

Výlet na rýžové terasy určitě stojí za to. Je to 10 km z Ubudu. Půjčte si skútr a zajeďte si užít výhled do nádherné zeleně. Vstupné se tam platí ve formě dobrovolného příspěvku. 

TIP 5
Chrám Gunung Kawi

Malý hinduistický chrám Gunung Kawi se nachází 17 km z Ubudu. Z rýžových teras je to 10 km, takže tyto dva výlety můžete spojit. Platí se tam vstupné 20 000 IDR.

Nejlepší vzpomínky z tohoto místa

Yoga Barn
Dokonalé místo na relaxaci těla i duše.

Interakce s opicema
V jednu chvíli si Vás nevšímají a v další na Vás už cení zuby a snaží se Vám vzít věci z batohu.

Procházka po rýžových terasách
 Množství energie, které tím místem prochází je nezapomenutelné. Nežeňte se, abyste to rychle prošli. Kupte si pivečko a vychutnejte si ten krásný výhled.

Výborné jidlo v italských restauracích
.

Nádherné hinduistické chrámy
Každý chrám vypadá přímo pohádkově. A dodává Bali své kouzlo, které Vás nikdy neomrzí.

 

 

Námi ověřené ubytování

 

Levnejší ubytování Cena / noc Naše hodnocení Odkaz na ubytovávní
370 Kč       9/10 Recenze

 

 

Luxusní ubytování Cena / noc Naše hodnocení Odkaz na ubytovávní
1 500 Kč        10/10            Recenze

Translate »