Ostrov Nusa Lembongan

  • Destinace: Indonésie

Ostrov Nusa Lembongan Vás okouzlí hned po příjezdu do přístavu. Celý ostrov je doslova posetý malými hinduistickými chrámy. Ačkoliv má jen 4 km na délku a 3 km na šířku, tak je na něm hodně možností, jak si pořádně užít. Toto místo je vhodné, jak pro baťůžkáře, tak pro lidi, kteří chtějí luxus. Najdete zde krásné pláže, restaurace a vychutnáte si nádherný západ slunce na Sunset Beach. Nusa Lembongan je rájem pro potápěče, protože je zde neuvěřitelně krásný podmořský život. Pokud nemáte potápěčskou licenci, tak si můžete zajet na šnorchlovací výlet s mantami. Ale proč si neudělat potápěčský kurz přímo na ostrově? 🙂 Center pro potápěče je zde opravdu hodně, takže si určitě vyberete. Útesy a obří vlny sem lákají surfaře z okolních ostrovů na víkendové „řádění“. Určitě budete mít možnost poznát nové přátele, ale večery jsou zde klidné, takže pokud máte zájem o párty, musíte si zařídit vlastní. Ty správné lidi najdete v restauraci a potápěčském centru Blue Corner.

TIP 1
Potápění s mantami

Manty jsou neuvěřitelně nádherné stvoření, které musí vidět každý potápěč. Z Lembonganu se můžete dostat na dva Manta pointy. V jeden moment můžete mít kolem sebe několik Mant s rozpětím ploutví až 7 m.

TIP 2
Potápění s Mola Mola

Mola Mola (Měsíčník svítivý) můžete vidět v zálivu Crystal bay u ostrova Nusa Penida, který je nedaleko Lembonganu. Tato ryba se zde vyskytuje sezonně, a to od července do září. Největší pravděpodobnost, kdy můžete Mola Mola vidět je v měsíci srpnu.

TIP 3
Výlet na Nusa Ceningan

Nusa Ceningan je ostrov hned vedle Nusa Lembonganu a spojuje je pouze jeden most. Na tomto ostrově se můžete těšit na krásné zálivy, bazény, výhledy na útesy, vlny, masáže a krásné restaurace. Nejjednodušší je půjčit si skútr a projet si celý ostrov.

Nejlepší vzpomínky z tohoto místa

Manta ray
Nejsilnější podmořský zážitek s obřími rejnoky.

První jízda na motorce v Indonésii
Ideální místo na testování indonézského provozu, který Vás alespoň kousek připraví na jízdu na Bali.

Obrovské útesy a 10 m vlny
Přiblížit se, tak blízko k tak obřím vlnám se Vám jen tak nepoštěstí. A ten výhled stojí za to.

Hinduistické rituály
Místní připravují 3x denně dary bohům. Určitě je nepřehlédnete. Jsou to malé poskládané mističky např. s troškou rýže, květin, zeleniny a vonnou tyčinkou.

Soukromý resort Secret Beach
Představte si zátoku, restauraci, bazén, fresh džus a výhled na oceán.

 

Námi ověřené ubytování

 

Levnejší ubytování Cena / noc Naše hodnocení Odkaz na ubytovávní
320 Kč 8/10 Recenze

 

Standartní ubytování Cena / noc Naše hodnocení Odkaz na ubytovávní
380 Kč 9/10 Recenze

Translate »