Ostrov Lombok

  • Destinace: Indonésie

Lombok je jedním z větších ostrovů Indonésie a láká čím dál více turistů. Z vlastní zkušenosti však můžeme říct, že Lombok je mnohem větší divočina, než například Bali. Místní taxikáři o to více bojují o získání, co nejvíce peněz z turistů. Buďte opatrní hlavně v přístavu Bangsal, kde jsme měli my i naši přátelé negativní zkušenost právě s taxikáři. Na druhou stranu Vám Lombok nabízí krásnou přírodu, vodopády, treking na sopku Rinjani nebo šnorchlovací výlet na sousední ostrovy Gili Air, Gili Meno nebo Gili Trawangan.

 

TIP 1
Sopka Rinjani

Pokud máte zájem o pořádný treking a adrenalin, určitě se vydejte na sopku Rinjani 3 726 m, což je druhá nejvyšší hora na Bali. Jedná se o tří denní treking s úžasnými východy slunce. Text

TIP 2
Mataram

Mataram je hlavní město Lomboku. Najdete tam obchodní dům, restaurace, rušné ulice plné taxíků. Na krátký výlet se můžete podívat např. na Lingsar Temple.

.

TIP 3
Eco Beach Resort

Po návštěvě Mataramu jsme se cítili jako v ráji. Můžete se ubytovat v bambusových chatkách s otevřenou sprchou a toaletou. A relaxovat na pláži nebo v bazénu.

TIP 4
Vodopády

Sendang Gile a Tiu Kelep prostě musíte vidět. V první vodopádu se můžete osvěžit a nechat si udělat masáž od silného proudu vody a v druhém si můžete i zaplavat. Zaručeně Vás nabijí úžasnou energií.

Nejlepší vzpomínky z tohoto místa

Jízda lodí s místními obyvateli
Kapacita lodi je 30 osob a bylo nás tam celkem 70. A to jsme nepočítali kuřata a zavazadla. Místní byli vystrašení víc, než my.

Vodopády u Rinjani
Nezapomenutelný zážitek a příval energie z místních vodopádů. Ohromná síla přírody.

Černé písčité pláže
Pláže mají nádherně jemný písek, který je černý právě kvůli sopečné oblasti, ve které se pláže nacházejí.

Opice kam se podíváš
 Když zrovna nestihnete Monkey Forest v Ubud, tak na Lomboku opice potkáte jen tak u cesty, takže můžete zastavit a udělat si pár fotek. 

 

Námi ověřené ubytování

 

Levnejší ubytování Cena / noc Naše hodnocení Odkaz na ubytovávní
370 Kč  8/10 Recenze

 

Luxusní ubytování Cena / noc Naše hodnocení Odkaz na ubytovávní
770 Kč 8/10 Recenze

Translate »