Šrí Lanka

  • Destinace: Šrí Lanka

Srí Lanka je ostrovní stát, který se nachází v jihovýchodní Asii. Tento ostrov se do roku 1972 nazýval Cejlon. Pokud milujete přírodu, safari a rádi poznáváte nové kultury, tak návštěvou této destinace určitě nešlápnete vedle. V okruhu 100 m můžete potkat stádo buvolů, slony, krokodýly a různé druhy ptactva. Pro milovníky čajů jsou zde nádherné čajové plantáže, po kterých se můžete procházet celý den. Srí Lanka na nás působila velmi bezpečně, až na její největší město Colombo. Proto jsme se tam také nezdržovali déle, než bylo nutné. Na celém ostrově v náboženství převládá ze 70 % buddhismus, zbytek se potom dělí na hinduismus, křesťanství a islám. Na Srí Lance si pochutnáte na velkém výběru exotického ovoce nebo jejich místním rumu, kterému říkají Arrack. Na tomto ostrově se najde opravdu pro každého něco! Můžete si vyzkoušet surfování, rafting nebo výšlap na Adamovu horu. Nudit se tady prostě nebudete 🙂

  

TIP 1
Arugam Bay

Chcete se naučit surfovat a zároveň poznat zkušené surfaře? Tak to určitě navštivte Arugam Bay, sezóna pro surfaře je zde od dubna do října.  

TIP 2
Národní Park Kumana

Máte rádi safari, ale né zase moc turistů? Tak to je NP Kumana přesně pro Vás! Můžete tady vidět slony, krokodýly, vodní buvoly, jeleny, srnky, leoparda a stovky krásných ptáků.

TIP 3
Městečko Ella

Romantické městečko Ella se nachází ve vnitrozemí a i když je to trošku turistické místo, tak stojí určitě za návštěvu. Zajděte si na výšlap Little Adam`s Peak nebo Ella Rock, potom si zajděte do skvělé restaurace a na závěr si dáte úžasnou ajurvedskou masáž. 

TIP 4
Rafting v Kitulgale

Hodně zábavy zažijete na raftingovém výletu v oblasti Kitulgala. V srpnu jsme tam byli jediní turisté, takže jsme si vychutnali místní kulturu se vším všudy. Rafting byl skvěly a příroda kolem nádherná.

TIP 5
Čajové plantáže

Krásnou procházku si užijete na čajových plantážích (Lipton`s seats) v Haputale. Budete doslova obklopení zelení. Po výšlapu budete mít nádherný výhled na celé čajové plantáže.

Nejlepší vzpomínky z tohoto místa

Sloni nebo krávy na silnici
Nezapomenutelný pocit, když nás honil slon.

Čajové plantáže
Krásná příroda a romantická atmosféra.

Surfing
Naše první zkušenost se surfingem. 

Rafting
Ubytování v místním adventure parku jen s místními obyvateli.

Exotické ovoce
Úžasné fresh džusy a na snídani exotické ovoce.

Námi ověřené ubytování

Translate »